«Իմ քայլը» հիմնադրամի «Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտում» ծրագրի շահառուն հաշվապահություն է սովորել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը» հիմնադրամի «Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտում» ծրագրի շահառու, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Վոլոդյա Հարությունյանը հաշվապահություն է սովորել: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին «Իմ քայլը» հիմնադրամից:
«Վոլոդյա Հարությունյանը մասնակցել է «Իմ քայլը» հիմնադրամի «Պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտում» ծրագրին, անցել է մասնագիտական վերապատրաստման և բիզնեսի պլանավորման և կառավարման դասընթացներ, բայց ծրագրի ավարտին բիզնես պլան չի ներկայացրել։ Կարծում է, որ բիզնեսում հաջողելու կարևոր գրավականներից է գիտելիքը, և հենց դա է պատճառը, որ մասնագիտական վերապատրաստման բաղադրիչով հաշվապահություն է սովորել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ 19 տարեկան է եղել Վոլոդյա Հարությունյանը, երբ սկսվել է 44-օրյա պատերազմը։ Կրտսեր սերժանտ էր, հրանոթի հրամանատար։ 2020-ի հոկտեմբերի 15-ին վիրավորվել է՝ ձախ  ոտքի, թոքի, ձեռքի ու գլխի լուրջ վնասվածքներ։ 5 վիրահատություններից հետո արդեն իրեն լավ է զգում։
Նշվում է, որ «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի օգնությամբ Վոլոդյան նախ 5 ամիս հաշվապահական դասընթացներ է անցել մայրաքաղաքի կրթական կենտրոններից մեկում, ապա աշխատելու համար նաև համակարգիչ նվեր ստացել։
«Ի սկզբանե վստահ եմ եղել, որ ծրագիրը հաջողելու է և հասնելու է իր արդյունքին»,- ասել է Վոլոդյա Հարությունյանը և ծրագրի մյուս շահառուներին հորդորում չհուսահատվել և համբերատար սպասել ծրագրի ավարտին։

Бенефициар программы «Раскрытие профессионального потенциала участников войны» Фонда «Мой шаг» изучил бухгалтерский учет
Володя Арутюнян, участник 44-дневной войны, бенефициар программы «Раскрытие профессионального потенциала участников войны» фонда «Мой шаг», изучал бухгалтерский учет.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в фонде "Мой шаг".
«Володя Арутюнян участвовал в программе «Раскрытие профессионального потенциала участников войны» фонда «Мой шаг», прошел профессиональную подготовку и курсы бизнес-планирования и менеджмента, но не представил бизнес-план по итогам программы. Он считает, что знания - один из важнейших ключей к успеху в бизнесе, и именно поэтому он изучал бухгалтерский учет в рамках профессиональной подготовки», - говорится в сообщении.
По данным источника, Володе Арутюняну было 19 лет, когда началась 44-дневная война. Он был младшим сержантом, командиром артиллерии. Он был ранен 15 октября 2020 года с серьезными травмами левой ноги, легкого, руки и головы. После 5 операций он уже чувствует себя хорошо.
Отмечается, что с помощью благотворительного фонда "Мой шаг" Володя сначала прошел 5-месячные курсы бухгалтерского учета в одном из столичных образовательных центров, а затем получил в подарок компьютер для работы.
"С самого начала я был уверен, что проект будет успешным и результативным", - сказал Володя Арутюнян и призвал других бенефициаров проекта не отчаиваться и терпеливо ждать окончания проекта.