Լիբանանի տարածքից Իսրայելի վրա է արձակվել շուրջ 30 արկ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) հայտարարել է, որ Լիբանանի կողմից Իսրայելի տարածքի ուղղությամբ շուրջ 30 արկ է արձակվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԻՊԲ-ն Telegram-ում հաղորդագրություն է տարածել այդ մասին՝ հավելելով, որ արձակման աղբյուրների ուղղությամբ հարվածներ են հասցվում:
«Հայտնաբերվել է շուրջ 30 արկ, որոնք Լիբանանից արձակվել են դեպի Կաբրիի շրջան. դրանցից մի քանիսն ընկել է բաց տարածքում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Տուժածների մասին տվյալներ չեն ստացվել։
Օգոստոսի 11-ին The Times of Israel պարբերականը հաղորդել էր, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակն անցած շաբաթվա ընթացքում հերթական զորավարժություններն է անցկացրել, որոնք նմանակել են մարտեր Լիբանանի տարածքում։
Իրադրությունն Իսրայել-Լիբանան սահմանին ավելի է սրվել Բեյրութում «Հեզբոլլահ»-ի ռազմական թևի հրամանատարներից մեկի՝ Ֆուադ Շուքրի սպանությունից հետո։

С территории Ливана по Израилю было выпущено около 30 снарядов
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) сообщила, что Ливан выпустил около 30 снарядов в направлении израильской территории. Как передает Арменпресс, ЦАХАЛ  распространил сообщение об этом в Telegram, добавив, что удары наносятся по направлению источников запуска.
"Около 30 снарядов, направлявшихся из Ливана в сторону района Кабри (Израиль – ред.), были обнаружены, некоторые из них упали на открытой местности", - говорится в сообщении ЦАХАЛ в телеграм-канале.
Никакой информации о пострадавших не поступало.
11 августа The Times of Israel сообщила, что Армия обороны Израиля на прошлой неделе провела регулярные военные учения, имитирующие бои в Ливане.
Ситуация на израильско-ливанской границе обострилась после убийства Фуада Шукра, одного из командиров военного крыла "Хезболлы" в Бейруте.