«Դեբի» փոթորիկը հասել է Ֆլորիդա նահանգի ափ
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտնում է Փոթորիկների դեմ պայքարի ԱՄՆ ազգային կենտրոնը (NHC):
Ավելի վաղ NHC-ը տեղեկացրել էր, որ «Դեբի» արևադարձային փոթորիկը ուժեղացել է՝ հասնելով ժամում 120 կիլոմետր արագության։
«Դեբին հենց նոր է հասել Ֆլորիդայի Բիգ Բենդ շրջան։ Առաջիկա մի քանի օրվա ընթացքում ԱՄՆ-ի հարավ-արևելքում սպասվում են սաստիկ ջրհեղեղներ», - ասվում է NHC-ի կայքում հրապարակված հրապարակման մեջ:
Նշվում է, որ փոթորկի նախազգուշացում է գործում նաև Ջորջիա և Հարավային Կարոլինա նահանգների ափամերձ հատվածի համար։

Hurricane Debby reaches Florida coast
YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. Debby has reached the Florida coast of US, according to the statement from US National Hurricane Center (NHC).
Earlier the National Hurricane Center (NHC) reported that Debby had strengthened, with winds reaching 120 kilometers per hour.
“Debbie has just reached the Big Bend region of Florida. Severe flooding is expected in the south-eastern United States over the next few days,” the NHC said.
A storm warning is in effect for a stretch of coastline in the states of Florida, Georgia, and South Carolina.