Սուբվենցիոն ծրագրի իրականացման արդյունքում Գյումրին կունենա շուրջ 22 հազար քառակուսի մետր բարեկարգ տարածք
ԳՅՈՒՄՐԻ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սուբվենցիոն ծրագրի իրականացման արդյունքում Գյումրին կունենա շուրջ 22 հազար քառակուսի մետր բարեկարգ տարածք։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, խոսքը վերաբերում է Գյումրի քաղաքում իրականացվող «Կուրսկի» այգու (Բուլվարային թաղամաս), գյումրեցի ծանրորդ, Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Վարդանյանի անվան պուրակի (Թբիլիսյան խճուղու հարակից հատված) և Իսահակյան փողոցի այգու մի հատվածի բարեկարգման աշխատանքներին։
««Համայնքային երկու այգիների, մեկ պուրակի բարեկարգման և մեկ զբոսայգու կառուցման աշխատանքներ» սուբվենցիոն ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմում է 130 մլն 677 հազար դրամ, որից կառավարության համամասնությունը 40 տոկոս է։ Այն ներառում է նաև Մովսես Խորենացի փողոցի հարևանությամբ գտնվող զբոսայգու կառուցման աշխատանքները»,-«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին  Շիրակի մարզպետի աշխատակզմի Անձնակազմի կառավարման, փաստաթղթաշրջանառության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունյունից։

Благодаря реализации субвенционной программы в Гюмри будет благоустроено около 22 тыс. кв.м территории
В результате реализации программы субсидирования в Гюмри будет около 22 тысяч квадратных метров благоустроенных территорий.
Как передает Арменпресс, речь идет о благоустройстве парка «Курский» (район Бульварный), парка имени гюмрийского штангиста, олимпийского чемпиона мира и Европы Юрия Варданяна (рядом с Тбилисским шоссе) и части парка на улице Исаакяна. Общая стоимость программы субсидирования благоустройства двух общественных парков, одного парка и строительства одного парка составляет 130 миллионов 677 тысяч драмов, из которых доля правительства составляет 40 процентов. Сюда входят также работы по строительству парка возле улицы Мовсеса Хоренаци", - сообщили в отделе кадров, документооборота и связей с общественностью аппарата губернатора Ширака.