Կարեն Գիլոյանը հանդիպել է Ղազախստանի և Ուզբեկստանի սպորտի նախարարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Օլիմպիական խաղերին հետևելու նպատակով Փարիզում գտնվող Հայաստանի Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը հանդիպել է Ղազախստանի սպորտի նախարար Երմեկ Մարժիկբաևի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները, նախանշվել փոխգործակցության ուղղությունները, մասնավորապես՝ համատեղ ուսումնամարզական հավաքների, սեմինարների կազմակերպման առումով:
Փարիզ այցի շրջանակում ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը հանդիպումներ է ունեցել նաև Ուզբեկստանի սպորտի նախարար Աթխամ Իկրամովի, ինչպես նաև Տաջիկստանի և Ղրղզստանի սպորտի ոլորտը համակարգող պաշտոնյաների հետ:

Карен Гилоян встретился с министрами спорта Казахстана и Узбекистана
Находящийся в Париже с целью наблюдения за ходом Олимпийских игр заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Карен Гилоян встретился с министром спорта Казахстана Ермеком Маржикпаевым.
Как сообщает Арменпресс со ссылкйо на пресс-релиз Министерства образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) РА, в ходе встречи были обсуждены перспективы двустороннего сотрудничества, намечены направления сотрудничества, в частности, по организации совместных тренингов и семинаров.
В рамках визита в Париж замминистра МОНКС также провел встречи с министром спорта Узбекистана Адхамом Икрамовым, а также чиновниками, координирующими спортивную сферу Таджикистана и Кыргызстана.