ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը և նախարարի տեղակալ Գևորգ Մելիքսեթյանը հուլիսի 15-ին այցելել են «Վիվա Արմենիա» ՓԲ ընկերություն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ԲՏԱ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, ընկերության գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանի ուղեկցությամբ նախարարը շրջայց է կատարել ընկերությունում, ծանոթացել ենթակառուցվածքներին
Արմեն Ավետիսյանը նախարարին է ներկայացրել վերջին տարիների ձեռքբերումները, կատարած ներդրումային ծրագրերն ու զարգացման տեսլականը: Նշվել է, որ հիմնական ներդրումներն ուղղվել են ցանցի զարգացմանը և նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը:
Մխիթար Հայրապետյանը կարևորել է Հայաստանի տնտեսության զարգացման ծրագրերում մասնավոր ընկերությունների ունեցած դերակատարությունը՝ ուղղված հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջընթացին։
Տեղի ունեցած քննարկման ընթացքում, որին մասնակցել են «Վիվա Արմենիա» ընկերության ներկայացուցիչներ, անդրադարձ է կատարվել նաև աշխատանքի ընթացքում ծագած խնդիրներին, լուծման հետ կապված դժվարություններին։ Աշխատակիցները ներկայացրել են իրենց ակնկալիքները և առաջարկությունները դրանց վերացման ուղղությամբ։ Քննարկվել են լուծման մի շարք տարբերակներ ու հնարավորություններ։
Կողմերը վերահաստատել է պետություն-մասնավոր արդյունավետ համագործակցությունը շարունակելու, համատեղ ծրագրեր կյանքի կոչելու պատրաստակամությունը:

Министр ВТП подчеркнул роль частных компаний в программах экономического развития Армении
15 июля министр высокотехнологичной промышленности Армении Мхитар Айрапетян и заместитель министра Геворг Меликсетян посетили компанию ЗАО "Вива Армения".
Как передает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз министерства ВТП, министр в сопровождении гендиректора компании Армена Аветисяна осмотрел предприятие и ознакомился с инфраструктурой.
Армен Аветисян представил министру достижения последних лет, инвестиционные планы и видение развития. Было отмечено, что основные инвестиции направлены на развитие сети и внедрение новых технологий.
Мхитар Айрапетян подчеркнул важную роль частных компаний в программах развития экономики Армении, направленных на прогресс сферы телекоммуникаций и информационных технологий.
В ходе дискуссии, в которой приняли участие представители компании “Вива Армения”, также обсуждались проблемы, возникшие в ходе работы, и трудности, связанные с решением. Сотрудники представили свои ожидания и предложения по их устранению. Обсуждался ряд вариантов и возможностей решения.
Стороны подтвердили готовность продолжать эффективное сотрудничество государство-частник, реализовывать совместные проекты.