ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Հայաստան-Ադրբեջան սահմանի Կիրանցի հատված։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է Ադրբեջանի հետ սահմանազատման գործընթացի ավարտից հետո իրականացված աշխատանքներին։
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատարի առաջին տեղակալ–շտաբի պետ, գնդապետ Էդգար Հունանյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին զեկուցել է, որ սահմանապահ զորքերի կողմից պահպանվող պետական սահմանի տեղամասում օրվա ընթացքում խախտում չի արձանագրվել, արտառոց դեպքեր և պատահարներ տեղի չեն ունեցել։

Pashinyan visits Kirants section of the Armenia-Azerbaijan border
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Kirants section of the Armenia-Azerbaijan border.
Prime Minister Pashinyan reviewed the work carried out after the completion of the delimitation process with Azerbaijan.
The First Deputy Commander and Chief of Staff of the Border Guard Troops of the Armenian NSS, Colonel Edgar Hunanyan, reported to Prime Minister Nikol Pashinyan that no violations were registered during the day at the state border area guarded by the border guard troops, and no extraordinary incidents or accidents occurred.