Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ կայացել է «Լա Բոհեմ» և «Շերբուրգյան հովանոցներ» բալետային ներկայացումների առաջնախաղը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ և «Բալետ 2021» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է Շառլ Ազնավուրի «Լա Բոհեմ» և Միշել Լեգրանի «Շերբուրգյան հովանոցներ» բալետային ներկայացումների առաջնախաղը: Այն նախատեսված էր բոլոր սերունդների ներկայացուցիչների համար:
«Լա Բոհեմ»-ն Ազնավուրի կերպարի, անցած կյանքի և զգացմունքների այլաբանական արտապատկերումն էր: Խորհրդանշական է՝ բալետը վերականգնվեց Ազնավուրի հոբելյանական տարում և լավագույնս համալրեց նրա ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը:
«Շերբուրգյան հովանոցներ»-ը Միշել Լեգրանի արդեն սիրված երաժշտության ժամանակակից մեկնաբանությունն էր՝ սյուժեի, պարի և բեմական հագուստի յուրահատուկ ձևավորմամբ:
«Շատ կարևոր է մասնավոր սեկտորի աջակցությունը: Որովհետև հենց նրանց աջակցությունն է թույլ տալիս արվեստի զարգացումը: Ակնհայտորեն նկատելի է Ֆասթ Բանկի աջակցությունը հատկապես մշակութային միջոցառումներին աջակցելու առումով:  Շատ շնորհակալ ենք, որ Ֆասթ Բանկը  մեզ էլ կարողացավ ընդգրկել այդ ցանկի մեջ», - ասել է «Բալետ 2021» հիմնադրամի տնօրեն Լիլիթ Պետրոսյանը։
Ֆասթ Բանկի կողմից մշակութային նախագծերին աջակցությունը պարբերական բնույթ է կրում և Բադալյանների ընտանիքին պատկանող ընկերությունների խմբի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր մաս է:

При поддержке Fast Bank состоялась премьера балетных спектаклей “Богема” и “Шербурские зонтики”.
При поддержке Fast Bank и инициативе фонда “Балет 2021” в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоялась премьера балетных спектаклей Шарля Азнавура - “Богема” и Мишеля Леграна –“Шербурские зонтики”. Он предусмотрен для представителей всех поколений.
“Богема” представляла аллегорическое отображение характера, прошлой жизни и чувств Азнавура. Символично, что балет был возрожден в юбилейный год Азнавура и прекрасно дополнил череду мероприятий, посвященных его 100-летию.
“Шербурские зонтики” представляли современную интерпретацию уже полюбившейся музыки Мишеля Леграна с уникальным построением сюжета и оформлением танца и сценических костюмов.
“Поддержка частного сектора очень важна. Потому что именно их поддержка позволяет развивать искусство. Поддержка Fast Bank очевидна, заметна, особенно в плане поддержки культурных мероприятий.  Мы очень благодарны, что Fast Bank смог включить и нас в этот список", - сказала Лилит Петросян, директор Фонда "Балет 2021".
Поддержка Fast Bank-ом культурных проектов носит регулярный характер и является важной частью корпоративной социальной ответственности группы компаний, принадлежащих семье Бадалян.