Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղում գործարանի տանիք է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունիսի 8-ին, ժամը 14:47-ին ահազանգ է ստացել, որ հրդեհ է բռնկվել Արծվաբերդ գյուղի գործարաններից մեկի տանիքում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի Տաուշի հատուկ օբյեկտների պահպանության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի Չինարիի հենակետի և մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երեք մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Արծվաբերդ գյուղի 1-ին փողոցում գտնվող գործարանի տանիքում (մոտ 420 քմ):
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 16:45-ին, մարվել՝ 17:37-ին: Այրվել են մոտ 240 քմ թիթեղյա տանիքը և փայտե կառուցատարրերը։

В селе Арцваберд Тавушской области сгорела крыша завода
8 июня в 14:47 в центр кризисного управления Тавушского областного спасательного управления поступил сигнал о том, что на крыше одного из заводов в селе Арцваберд произошел пожар.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали три боевых подразделения пожарно-спасательного отряда Тавушского областного отряда охраны специальных объектов, Коллективного центра сил гражданской обороны МВД, базы Чинари и 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, установлено, что пожар возник на крыше завода, расположенного на 1-й улице села Арцваберд (около 420 квадратных метров).
Пожар локализовали в 16:45 часов и потушили в 17:37. Сгорело около 240 квадратных метров жестяной крыши и деревянных конструкций.