Վարչապետ Փաշինյանն ուղևորվել է աղետի գոտի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առավոտյան աշխատավայրում լսել է հեղեղումների հետևանքների մասին ՀՀ ներքին գործերի ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունների զեկույցները և ուղևորվել աղետի գոտի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը։
Նա հավելել է, որ ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը և ՆԳ նախարարի տեղակալ - Փրկարար ծառայության տնօրեն Կամո Ցուցուլյանը վաղ առավոտից հեղեղումների վայրում են։
Հորդառատ անձրևներիից Լոռու և Տավուշի մարզերում, Երևանում, ինչպես նաև Դեբեդ, Աղստև, Տաշիր գետերի վարարման հետևանքով հեղեղումների առաջացրած արտակարգ իրավիճակի կառավարման նպատակով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ձևավորվել է օպերատիվ շտաբ՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի գլխավորությամբ:

Премьер-министр Пашинян отправился в зону бедствия
Премьер-министр Никол Пашинян утром на своем рабочем месте заслушал доклады министров внутренних дел и территориального управления и инфраструктуры РА о последствиях наводнения и отправился в зону бедствия.
Она добавила, что министр ТУиИ Гнел Саносян и заместитель министра внутренних дел - директор Спасательной службы Камо Цуцулян с раннего утра находятся на месте наводнения.
В целях ликвидации чрезвычайной ситуации, вызванной обильными дождями в Лорийской и Тавушской марзах, в Ереване, а также разливом рек Дебед, Агстев, Ташир, по решению премьер-министра Никола Пашиняна был сформирован оперативный штаб под руководством министра территориального управления и инфраструктуры РА Гнела Саносяна.