Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Կոբախիձեին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, շնորհավորական ուղերձում նշված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի եղբայրական ժողովրդին Վրաս­տա­նի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Անկախությունից ի վեր բարեկամ Վրաստանի հետ բոլոր ոլորտներում համագործակ­ցության զարգացումը հանդիսացել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից մեկը: Այս առումով առանցքային նշանակություն ունի այս տարի Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկե­րության վերաբերյալ համատեղ հռչակագրի ստորագրումը: Հավատացած եմ, որ մեր կառավարությունների համատեղ և հետևողական աշխատանքի արդյունքում կկա­րողանանք լիարժեք օգտագործել այս հիմքը՝ մեր պետությունների միջև փոխգոր­ծակ­ցությունն առավել խորացնելու և ընդլայնելու համար:
Կարևորում եմ այս տարվա մարտին Երևանում մեր ունեցած արդյունավետ քննարկումները երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի վերաբերյալ: Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև խորացող ռազմավարական գործընկերությունը, հիմնված մեր ընդհանուր արժեքների և քաղաքակրթական ընդհանրությունների վրա, կծառայի մեր երկու պետությունների և տարածաշրջանի կայունությանն ու բարգա­վաճ­մանը։
Կրկին շնորհավորում եմ այս կարևոր օրվա կապակցությամբ և բարեկամ Վրաստանին մաղթում խաղաղություն, բարօրություն և նորանոր հաջողություններ»։

Никол Пашинян поздравил премьера Грузии Ираклия Кобахидзе по случаю Дня независимости
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Грузии Ираклию Кобахидзе по случаю Дня независимости.
“Сердечно поздравляю Вас и братский народ Грузии с национальным праздником – Днем независимости Грузии.
С момента обретения независимости развитие сотрудничества с дружественной Грузией во всех сферах было одним из важных направлений внешней политики Армении. В этой связи ключевое значение имеет подписание в этом году совместной Декларации о стратегическом партнерстве между Республикой Армения и Грузией. Уверен, что в результате совместной и последовательной работы наших правительств мы сможем в полной мере использовать эту базу для дальнейшего углубления и расширения сотрудничества между нашими государствами.
Подчеркиваю важность состоявшихся в Ереване в марте текущего года плодотворных дискуссий по двусторонним и региональным вопросам. Уверен, что углубление основанного на наших общих ценностях и цивилизационной общности стратегического партнерства между Арменией и Грузией послужит стабильности и процветанию наших двух государств и региона.
Еще раз поздравляю Вас с этим важным днем и желаю дружественной Грузии мира, благополучия и новых достижений”.