Պաշտպանության նախարարը հետևել է ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների գործնական փուլի ընթացքին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 17-ին հետևել է զինված ուժերում մայիսի 14-ին մեկնարկած ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների գործնական փուլի ընթացքին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, զորավարժության ղեկավար կազմը, առանձին ծառայությունների պետերը նշել են այս անգամ անցկացվող զորախաղերի առանձնահատկությունները, զորատեսակների ներդաշնակումը, ներկայացրել հարձակողական և պաշտպանողական ստորաբաժանումների մտահղացումները:
Ըստ աղբյուրի՝ պաշտպանության նախարարը ժամանակակից միջոցներով դիտարկել է զորավարժությանը մասնակից ստորաբաժանումների գործողությունները, հետևել ներգրավված հրետանային, հակաօդային պաշտպանության, հատուկ նշանակության, ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի իրականացրած ներդաշնակման ընթացքին:

Министр обороны Армении проследил за ходом практического этапа стратегических командно-штабных учений
Министр обороны Армении Сурен Папикян 17 мая проследил за ходом практического этапа стратегических командно-штабных учений, стартовавших в Вооруженных Силах Республики Армения 14 мая.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, руководящий состав учений, начальники отдельных служб отметили особенности текущих военных учений, гармонизацию видов войск, представили идеи наступательных и оборонительных подразделений.
Министр обороны наблюдал за работой участвующих в учениях подразделений, следил за процессом слаженности задействованных войск артиллерии, противовоздушной обороны, специального назначения, радиоэлектронной борьбы.