ԵԽ անդամ երկրների ներկայացուցիչները քննարկել են Ռեյկյավիկի հռչակագրի իրականացման ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Արման Խաչատրյանը մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի արտագնա հանդիպմանը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ԵԽ-ում ՀՀ ներկայացուցչության «Ֆեյսբուք»-ի էջը։
«Ապրիլի 4-5-ին Լիխտենշտեյնում տեղի է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի արտագնա հանդիպումը:
ԵԽ անդամ երկրների մշտական ներկայցուցիչները քննարկել են 2023 թ․ Ռեյկյավիկի հռչակագրի իրականացման ընթացքը, ինչպես նաև մայիսին կայանալիք ԵԽ նախարարական համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները։
ԵԽ դեսպաններին ընդունել է նաև Լիխտենշտեյնի իշխան Ալոիս ֆոն Ունդ Ցու Լիխտենշտայնը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Представители государств-членов СЕ обсудили процесс реализации Рейкьявикской декларации
Постоянный представитель Армении в Совете Европы Арман Хачатрян принял участие во внешнем заседании Комитета министров Совета Европы.
Как передает Арменпресс, об этом сообщается на сстранице в Facebook представительства РА в Совете Европы.
"4-5 апреля в Лихтенштейне состоялось внешнее заседание Комитета министров Совета Европы.
Постоянные представители стран-членов СЕ обсудили план действий на 2023 год. Процесс реализации Рейкьявикской декларации, а также подготовка к министерской конференции СЕ, которая пройдет в мае.
Послов Совета Европы также принял принц Лихтенштейна Алоис фон унд цу Лихтенштейн", - говорится в сообщении.