Երևանում առաջին անգամ կանցկացվի «Գիշերը թատրոնում» ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ընթացիկ տարում առաջին անգամ Երևանում կանցկացվի «Գիշերը թատրոնում» ծրագիրը, որի շրջանակում մայրաքաղաքի թատրոնները մարտի 27-ին՝ Թատրոնի համաշխարհային օրը, մինչև կեսգիշեր բաց կլինեն երևանցիների ու հյուրերի համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Երևանի քաղաքապետարանի հունվարի 29-ի գործակարգավարական խորհրդակցությանը տեղեկացրել է Մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը։
«Հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա շրջել թատրոնում, ծանոթանալ ետնաբեմին, անմիջական շփում ունենալ անվանի արտիստների հետ»,- մանրամասնել է Սարգսյանը՝ հավելելով, որ առաջարկվող ծրագիրը ներկայում քննարկվում է ԿԳՄՍ նախարարության գործընկերների հետ, որի հաջող արդյունքի դեպքում նախատեսվում է այն դարձնել ամենամյա։

В Ереване впервые будет реализована программа «Ночь в театре»
В этом году в Ереване впервые будет реализована программа «Ночь в театре», в рамках которой все столичные театры до полуночи 27 марта, Всемирного дня театра, будут открыты для ереванцев и гостей столицы. Как передает «Арменпресс», об этом на оперативном совещании мэрии Еревана 29 января сообщил начальник управления культуры и туризма Гош Саркисян.
«Зрители смогут прогуляться по театру, ознакомиться с закулисьем, пообщаться с известными артистами», - уточнил Саркисян, добавив, что программа в настоящее время обсуждается с коллегами из Министерства ОНКС, и в случае успеха планируется сделать ее ежегодной.