Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև հարաբերությունները թևակոխում են գործնական փուլ. ՀՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Դրուպադի Մուրմուին Հնդկաստանի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում ասվում է.
«Չնայած պատմության մի շարք մարտահրավերների՝ հանրապետության ձևավորումն ու սահմանադրականությունը լավագույնս են մարմնավորել հնդիկ ժողովրդի քաղաքակրթական արժեքների վրա հիմնված միասնության ու համերաշխության գաղափարները:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև պատմական ու բարեկամական կապերի վրա հիմնված հարաբերությունները թևակոխում են գործնական փուլ: Համոզված եմ, որ մերօրյա բազմաբևեռ աշխարհում կշարունակենք համատեղ ջանքերով նպաստել փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Президент Армении поздравил президента Индии по случаю национального праздника - Дня Республики
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Республики Индия Драупади Мурму по случаю национального праздника Индии - Дня Республики.
«Несмотря на ряд исторических вызовов, формирование и конституциональность республики наилучшим образом воплотили идеи единства и солидарности, основанные на цивилизационных ценностях индийского народа.
С радостью должен признать, что отношения между Арменией и Индией, основанные на исторических и дружественных связях, вступают в практическую фазу. Уверен, что в современном многополярном мире мы продолжим совместными усилиями способствовать развитию взаимовыгодного сотрудничества как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.