Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԻԻՀ դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հունվարի 16-ին իր առանձնատանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության խոսնակ Արման Մուսինյանը։
Նա նշել է, որ շուրջ երկու ժամ տևած զրույցի ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել են հայ-իրանական բարեկամության ամրապնդման, տնտեսական և մշակութային հարաբերությունների խորացման, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության և հաղորդակցության ճանապարհների անխափան գործունեության ապահովման ու զարգացման խնդիրները։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպմանը ներկա են եղել նաև դեսպանության խորհրդական Ալի Ասղար Շահամաթդարը և ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян провел встречу с послом Ирана
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 16 января в своей частной резиденции встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Исламской Республики Иран Мехди Собхани. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь партии “Армянский национальный конгресс” Арман Мусинян.
В ходе двухчасовой беседы были подробно обсуждены проблемы укрепления армяно-иранской дружбы, углубления экономических и культурных связей, а также обеспечения региональной безопасности и развития бесперебойной работы путей сообщения.
На встрече также присутствовали советник посольства Али Асгар Шахаматдар и директор аппарата первого президента Армении Аветис Авагян.