ՀՀ ՊՆ ղեկավարը հետևել է «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառուների ատեստավորման գործընթացի կրակային փուլին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը hունվարի 15-ին այցելել է ՊՆ զորավարժարաններից մեկը, հետևել «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի հերթական շահառուների ատեստավորման գործընթացի կրակային փուլի ընթացքին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին է ներկայացրել կրակային փուլի արդյունքները և հաջորդ օրերին անցկացվելիք քննություններին վերաբերող մանրամասներ:
Ըստ աղբյուրի՝ նախարար Պապիկյանն ատեստավորման հանձնաժողովին հանձնարարականներ է տվել՝ գործընթացը պատշաճ անցկացնելու համար, իսկ ծրագրի շահառուներին մաղթել հաջողություն՝ ընդգծելով ատեստավորման քննությունները բարեհաջող հանձնելու կարևորությունը։

Министр обороны Армении проследил за ходом огневого этапа процесса аттестации участников программы «Защитник Отечества»
Министр обороны Армении Сурен Папикян 15 января посетил один из военных полигонов, проследил за ходом огневого этапа процесса аттестации очередных участников программы «Защитник Отечества».
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, председатель аттестационной комиссии представил министру результаты огневого этапа и подробности, касающиеся экзаменов, которые будут проведены в ближайшие дни.
Сурен Папикян дал поручения аттестационной комиссии с целью надлежащего проведения процесса, а бенефициарам программы пожелал успехов, подчеркнув важность успешной сдачи аттестационных экзаменов.