ԱԺ-ում մեկնարկել են հերթական նիստի աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովում մեկնարկել են յոթերորդ նստաշրջանի հերթական նիստի աշխատանքները։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, նիստի օրակարգում ընդգրկվել է 29 հարց։
Խորհրդարանը առաջին ընթերցմամբ կքննարկի Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին, Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգեւների եւ պատվավոր կոչումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, «Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագծերը։
Ազգային ժողովի քննարկմանը կներկայացվի նաև «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ավստրիայի դաշնային կառավարության միջեւ` «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման (ռեադմիսիայի) մասին» համաձայնագրի կիրարկման վերաբերյալ արձանագրությունը վավերացնելու մասին, «Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետություններում գիտական աստիճանների վերաբերյալ փաստաթղթերի փոխադարձ ճանաչման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին և «Անկախ Պետությունների Համագործակցության մասնակից պետությունների՝ հարկադիր վտարման ենթակա անձանց՝ վերադարձի վկայականներով փաստաթղթավորման հարցերով փոխգործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին նախագծերը։

В Национальном собрании Армении началось очередное заседание
В Национальном собрании Армении началась работа очередного заседания седьмой сессии. Как передает «Арменпресс», в повестке дня заседания 29 вопросов.
Парламент обсудит в первом чтении проекты законов О внесении изменений в Налоговый кодекс Республики Армения, О внесении дополнений в Закон Республики Армения «О таможенном регулировании», О внесении изменений в Закон Республики Армения «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения», О внесении дополнений и изменений в Закон Республики Армения «Об оплате государственных должностей и должностей государственной службы».
На обсуждение Национального собрания также будет представлен Протокол о ратификации Соглашения между Правительством Республики Армения и Федеральным правительством Австрии О реадмиссии между Республикой Армения и Европейским союзом лиц, проживающих без разрешения, Проекты ратификации Соглашения о взаимном признании документов об ученых степенях в государствах-членах Евразийского экономического союза и Соглашения о взаимодействии государств-участников Содружества Независимых Государств по вопросам документирования лиц, подлежащих принудительному выселению, свидетельствами о возвращении.