ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ավելի քան 10 հազար անձանց կենսաթոշակ և այլ դրամական վճարներ են նշանակվել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Այսօրվա դրությամբ իրականացվել է 10 հազար 629 կենսաթոշակների և այլ դրամական վճարների նշանակում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց։
«Արմենպրես»-իհաղորդմամբ՝ այս մասին դեկտեմբերի 19-ին «Հումանիտար կենտրոն»-ում կայացած ասուլիսին տեղեկացրել է ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի քարտուղար Զարուհի Մանուչարյանը՝ հավելելով, որ դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է։
«Այն նշանակումները, որոնք կիրականացվեն այս տարվա ընթացքում, դրանց վճարումները կարվեն դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում և կենսաթոշակները կհաշվարկվեն հոկտեմբեր, նոյեմբեր ու դեկտեմբեր ամիսների համար»,-հավելել է Մանուչարյանը։

Более 10 000 вынужденно перемещенных лиц из Нагорного Карабаха назначены пенсии и другие денежные выплаты
Более 10 000 вынужденно перемещенных лиц из Нагорного Карабаха назначены пенсии и другие денежные выплаты.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции, состоявшейся 19 декабря в Гуманитарном центре, сообщила пресс-секретарь Министерства труда и социальных вопросов РА Заруи Манучарян, добавив, что процесс приема заявлений продолжается.
«Назначения, которые будут произведены в течение этого года, их выплаты будут произведены в декабре, а пенсии будут начислены за октябрь, ноябрь и декабрь», - добавила Заруи Манучарян.