Վարչապետը ծանոթացել է «Հյուսիս-հարավ» ծրագրի Աշտարակ-Թալին ճանապարհատվածի շինաշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին այցելել է Արագածոտնի մարզ և ծանոթացել Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Հյուսիս-հարավ» ծրագրի՝ Աշտարակ-Թալին 34 կմ ճանապարհահատվածի շինարարական աշխատանքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ծրագրի շինարարական աշխատանքների մեկնարկը տրվել է ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 13-ին։ Պատվիրատուի հանձնարարությամբ աշխատանքները սկսել են Աշտարակ-Թալին ճանապարհահատվածի՝ Ներքին Բազմաբերդ համայնքի մերձակայքից մինչև Թալին համայնք ընկած հատվածում։ Աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման շնորհիվ կարճ ժամանակահատվածում վերոնշյալ մոտ 10 կմ հատվածում ամբողջությամբ իրականացվել են հողային պաստառի նախապատրաստման և ավազակոպճային ենթահիմքի տեղադրման, երկաթբետոնե ջրթող խողովակների տեղադրման, ինչպես նաև մոտ 1 կմ հատվածի երկշերտ ասֆալտապատման աշխատանքները: Ավարտին են մոտենում նշված հատվածի գծանշման և կահավորման աշխատանքները: Արդյունքում, նշված մոտ 10 կմ հատվածում երթևեկությունը կտեղափոխվի միակողմանի ռեժիմ։

Премьер-министр Пашинян ознакомился с ходом строительства участка дороги Аштарак-Талин проекта “Север-Юг”
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня посетил Арагацотнскую область и ознакомился со строительными работами 34-километрового участка дороги Аштарак-Талин проекта “Север-Юг”, реализуемого при поддержке Азиатского банка развития.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, строительные работы начались 13 ноября текущего года. По заданию заказчика работы начались на участке дороги Аштарак-Талин, от окрестностей населенного пункта Неркин Базмаберд до общины Талин. Благодаря эффективной организации работы на 10-километровом участке в короткие сроки выполнена масштабная работа. Завершаются работы по разметке и оснащению указанного участка. В результате на указанном 10-километровом участке движение будет организовано в одностороннем порядке.