ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով, միգրացիայի և ներքին գործերի, հետազոտությունների և նորարարության, միջազգային գործընկերության գլխավոր տնօրինությունների համատեղ պատվիրակության անդամներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, փոխվարչապետը հանդիպման սկզբում ԵՄ գործընկերներին ներկայացրել է ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց կարիքները և Կառավարության կողմից նախաձեռնված միջոցառումները, ինչպես նաև անդրադարձել տարածաշրջանային հնարավոր զարգացումների տարբեր սցենարների համատեքստում Հայաստանին սպասվող հավանական մարտահրավերներին:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը, այդ թվում՝ Տնտեսական և ներդրումային պլանի շրջանակներում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը: Երկուստեք կարևորվել է ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ամբողջական կիրարկումը ճանապարհային քարտեզով սահմանված ժամկետում:

YEREVAN, NOVEMBER 27,ARMENPRESS.Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the members of the joint delegation of the European External Action Service and the European Commission's Directorate Generals for Neighborhood and Enlargement Negotiations, Migration and Internal Affairs, Research and Innovation and International Partnership.
At the beginning of the meeting, the Deputy Prime Minister briefed the EU partners on the needs of forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh and the measures initiated by the government. Additionally, the Deputy Prime Minister referred to the potential challenges facing Armenia in the context of different scenarios of possible regional developments, Grigoryan’s Office said.
It is noted that the interlocutors discussed issues on the Armenia-EU relations agenda, including the progress of programs implemented within the framework of the Economic and Investment Plan. The need for full implementation of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement within the timeframe established by the roadmap was emphasized bilaterally.