Լոռու մարզում այրվել է մոտ 15 հա խոտածածկ տարածք
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը տեղեկություն է ստացել, որ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի «Թումանյանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի «Շնողի» անտառպետության տարածքում՝ «Գուլաբի» կոչվող հանդամասում, հրդեհ է բռնկվել։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խումբը:
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 16։13-ին-ին, մարվել՝ 21։23-ին։ Այրվել են մոտ 15 հա խոտածածկույթ, խաշամ և չոր ճյուղեր։
Նշվում է, որ հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցել է «Թումանյանի անտառտնտեսություն» մասնաճյուղի 8 աշխատակից․ սահմանվել է հերթապահություն։

В Лорийской области сгорело около 15 гектаров лугов
В центр кризисного управления Лорийского областного спасательного управления поступила информация о том, что на поле "Гулаби" на территории Шнохского лесхоза филиала "Туманянское лесничество" ГНКО "Айантар" вспыхнул пожар.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехала оперативная группа пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, пожар был локализован в 16:13 и потушен в 21:23. сгорело около 15 га травы и сухих веток.
Отмечается, что в тушении пожара приняли участие 8 сотрудников филиала лесхоза. Установлено дежурство..