ՀՀ վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Արգենտինայի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիանո Վերգարային, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համագործակցության և հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու երկրները, հատկապես վերջին շրջանում, ունեն ինտենսիվ հարաբերություններ և դրանք նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով հարստացնելու լավ ներուժ: Կառավարության ղեկավարն առանձնակի կարևորել է տնտեսական փոխգործակցության և առևտրաշրջանառության ծավալների ընդլայնումը և հույս հայտնել, որ այդ ուղղությամբ աշխատանքը հաջողությամբ կշարունակվի:
Ըստ աղբյուրի՝ Մարիանո Վերգարան շնորհակալություն է հայտնել իր գործունեությանն աջակցելու համար և անդրադարձել վերջին տարիներին Հայաստանի և Արգենտինայի միջև կապերի խորացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներին:
Նշվում է, որ վարչապետ Փաշինյանը Մարիանո Վերգարային մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Премьер-министр Пашинян провел прощальную встречу с послом Аргентины
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Аргентинской Республики в Республике Армения Мариано Вергару, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян поблагодарил посла за вклад в развитие сотрудничества и армяно-аргентинских отношений. Премьер-министр отметил, что между двумя странами, особенно в последнее время, налажены интенсивные отношения и существует хороший потенциал для обогащения их новыми программами и инициативами. Глава правительства придал особое значение расширению экономического взаимодействия и товарооборота и выразил надежду, что работа в этом направлении будет успешно продолжена.
Мариано Вергара выразил благодарность за поддержку его деятельности и коснулся проделанной за последние годы работы по углублению отношений между Арменией и Аргентиной.