Ստեփանակերտի գիշերօթիկ հաստատության երեխաները և տուն-ինտերնատի տարեցները կտեղավորվեն ՀՀ խնամքի հաստատություններում
Ստեփանակերտի գիշերօթիկ հաստատության երեխաները  և տուն-ինտերնատի տարեցները կտեղավորվեն  ՀՀ խնամքի հաստատություններում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կազմակերպվում է «Ստեփանակերտի երեխաների խնամքի և պաշտպանության թիվ 1 գիշերօթիկ հաստատության» երեխաների և «Ստեփանակերտի տուն-ինտերնատի» տարեցների՝ Հայաստանի Հանրապետության խնամքի հաստատություններում տեղավորման գործընթացը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից՝ նշելով, որ գործընթացն իրականացվում է ԼՂ գործընկերների համագործակցությամբ։

Дети Степанакертского интерната и пожилые люди Дома-интерната будут размещены в учреждениях опеки Республики Армения
Воспитанники степанакертского интерната № 1 по уходу и защите детей и пожилые люди степанакертского Дома-интерната будут размещены в учреждениях опеки Республики Армения.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство труда и социальных вопросов РА, отмечая, что процесс проводится в сотрудничестве с коллегами Нагорного Карабаха.