Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 24-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը շեշտել է, որ Ադրբեջանի շարունակական ագրեսիան, սեպտեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ լայնածավալ ռազմական հարձակումը, որին նախորդել էր Լաչինի միջանցքի 9-ամսյա արգելափակումն ու ԼՂ լիակատար շրջափակումը, ընդգծեցին միջազգային գործընկերների կողմից կոնկրետ գործողությունների կարևորությունը։

Главы МИД Армении и Индии обсудили вопросы безопасности и стабильности на Южном Кавказе
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 24 сентября в Нью-Йорке встретился с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе МИД Армении, были обсуждены вопросы, касающиеся безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
Арарат Мирзоян подчеркнул, что продолжающаяся агрессия Азербайджана, широкомасштабное военное нападение 19 сентября на народ Нагорного Карабаха, которому предшествовала 9-месячная блокада Лачинского коридора и полная блокада Нагорного Карабаха, подчеркнули необходимость конкретных действий международных партнеров и сдерживания шагов, направленных на дестабилизацию региона.