Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 24-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը շեշտել է, որ Ադրբեջանի շարունակական ագրեսիան, սեպտեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ լայնածավալ ռազմական հարձակումը, որին նախորդել էր Լաչինի միջանցքի 9-ամսյա արգելափակումն ու ԼՂ լիակատար շրջափակումը, ընդգծեցին միջազգային գործընկերների կողմից կոնկրետ գործողությունների կարևորությունը։

YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. On September 24, in New York, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Subrahmanyam Jaishankar, Minister of External Affairs of India.
Issues of security and stability in the South Caucasus were discussed, the foreign ministry said in a readout.
FM Ararat Mirzoyan stressed that Azerbaijan’s continuous aggression and the large-scale military attack against the people of Nagorno-Karabakh unleashed on September 19, that was preceded by the 9-months-long blockade of the Lachin corridor and total siege of Nagorno-Karabakh, once again demonstrated the importance of concrete steps by international partners.