Ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով վիրավորվել է Դադիվանքի նախկին վանահայրը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դադիվանքի նախկին վանահայր Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանը, ով 44-օրյա պատերազմից հետո ծառայությունն անցկացնում է Մարտակերտի Հակոբավանքում, սեպտեմբերի 19-ին վիրավորում է ստացել ԼՂ-ում` ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական բաժնից հայտնեցին, որ նա այս պահին Արցախի հիվանդանոցներից մեկում է:
«Տեր Հովհաննես քահանան վիրահատվել է: Վիրահատել են նրա փայծաղը: Նրա առողջական վիճակը հիմա կայուն է»,- նշեցին Մայր Աթոռից:
Վիրահատությունը տեղի է ունեցել Ստեփանակերտի հիվանդանոցում:
Ադրբեջանը սեպտեմբերի 19-ից Լեռնային Ղարաբաղի դեմ լայնածավալ հարձակում է սկսել, զոհերի և վիրավորների թվում կան քաղաքացիական անձինք: Սեպտեմբերի 20-ին մարտերը շփման գծի երկայնքով տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվում են: Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր զինատեսակներից կրակի ուղեկցմամբ, շարունակում են դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:

В результате азербайджанской агрессии ранение получил бывший настоятель Дадиванка
Отец Ованнес Ованнисян, бывший настоятель Дадиванка, который после 44-дневной войны служил в Акопаванке Мартакертского района, 19 сентября был ранен в результате азербайджанской агрессии в Нагорном Карабахе.
В отделе информации Первопрестольного Святого Эчмиадзина «Арменпресс» сообщили, что в настоящее время он находится в одной из больниц Арцаха.
«Отец Ованнес прооперирован. Прооперировали его селезенку. Сейчас состояние его здоровья стабильное», - сказали в Первопрестоле.
Операция прошла в степанакертской больнице.
Азербайджан с 19 сентября начал широкомасштабное нападение на Нагорный Карабах. Среди погибших и раненых есть и гражданские лица. 20 сентября бои вдоль линии соприкосновения продолжаются с различной интенсивностью. Подразделения ВС Азербайджана продолжают позиционное наступление, сопровождая его огнем различного оружия, нанося удары и по объектам гражданской инфраструктуры.