ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ՊՆ-ն ապատեղեկատվություն է տարածել, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները փորձել են ականներ տեղադրել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի առջև: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 17-ին ժամը 13:55-ի սահմաններում փորձել են ականներ տեղադրել Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի առջև, իսկ ժամը 15։10-ի սահմաններում կրակ են բացել Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է Արցախի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. Azerbaijan has falsely accused Nagorno-Karabakh’s Defense Army of breaching the ceasefire and laying landmines, Nagorno-Karabakh’s Ministry of Defense said in a statement on September 17.
“The statement released by the Azerbaijani Ministry of Defense claiming that around 13:55, September 17, the units of the Defense Army attempted to lay landmines in front of Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of Askeran region, and around 15:10 opened fire at Azerbaijani positions deployed in the occupied territories of Shushi region, is yet another disinformation,” the Ministry of Defense of Nagorno-Karabakh said.