Արցախից 8 բուժառու ԿԽՄԿ-ի ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ից սեպտեմբերի 16-ին 8 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են Հայաստանի Հանրապետության մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հավելելով, որ «Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 18 երեխա, 3-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 72 հիվանդ, 6 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 4-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում։

YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. The International Committee of the Red Cross (ICRC) on Saturday evacuated 8 patients from Nagorno-Karabakh to Armenia for urgent treatment, the Nagorno-Karabakh Ministry of Healthcare announced in a statement.
18 children are hospitalized in the Arevik clinic in Nagorno-Karabakh. 3 of them are in neonatal and intensive care.
Another 72 patients are hospitalized in the Republican Medical Center of Nagorno-Karabakh. 6 of the patients are in intensive care, 4 of whom are in critical condition.