Երևան քաղաքում ասողը Երևանի ընտրողն է, ուրիշ ասող չկա․ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պարզաբանեց, թե ինչու է «Քաղաքացիական պայմանագրի» նախընտրանական քարոզարշավի կարգախոսը «Ասե՛ք, կանենք»։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Երևանի քաղաքապետարանի մոտ տեղի ունեցող հանրահավաքի ժամանակ իր ելույթում Փաշինյանը նշեց, որ խնդիրը այն չէ, որ երևանցին պետք է ամեն ինչ ասի և ցույց տա և իրենց քաղաքական թիմը չգիտի խնդիրները։
«Այս կարգախոսով մենք երկու իմաստ ենք ընդգծում։ Դրանցից առաջինը հետևյալն է, որ Երևան քաղաքում ասողը Երևան քաղաքի ընտրողն է։ Ուրիշ ասող չկա, չի եղել ու չի լինելու։
Եվ երկրորդը՝ համայնքի, մայրաքաղաքի, ոգու ամենակարևոր առանձնահատկությունը երկխոսությունն է, մասնակցայնությունը և մենք ուզում ենք, որ երևանցին, ինչպես մասնակցել է Երևանի հիմնադրմանը, զարգացմանը, այնպես էլ մասնակցի Երևանի նոր ծաղկունքին, նոր ծննդին, նոր վերելքին։ Դրա համար ենք ասում՝ Ասե՛ք, կանենք»,,- ասաց Փաշինյանը։

В Ереване говорить, что делать, может только избиратель: премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян объяснил, почему лозунг предвыборной кампании партии “Гражданский договор” - “Скажи, сделаем!” Как сообщает Арменпресс, в своем выступлении на митинге возле мэрии Еревана Пашинян отметил, что дело не в том, что ереванцы должны все говорить и показывать, а их политическая команда не знакома с этими проблемами.
“В этом лозунге мы подчеркиваем два значения. Первый из них следующий: в Ереване говорить, что делать, может только избиратель города Ереван. Больше никто не может говорить.
А во-вторых, важнейшая черта столицы, духа – это диалог, партисипативность, и мы хотим, чтобы ереванцы участвовали в новом расцвете, новом рождении, новом подъеме Еревана, так же, как они участвовали в основании и развитии Еревана. Поэтому мы говорим: скажите, сделаем!” - отметил Пашинян.