Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայ-ռուսական մեդիաֆորումի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է սեպտեմբերի 6-8-ը Հայաստանում անցկացվող Հայ-ռուսական մեդիաֆորումի մասնակիցներին, որոնց թվում էին Ռուսաստանի Դաշնության լրատվական դաշտի ներկայացուցիչներ և առաջատար վերլուծական կենտրոնների փորձագետներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին փոխվարչապետի գրասենյակից, միջոցառման սկզբում փոխվարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով քննարկումների անցկացումը և երկու երկրների փորձագիտական շրջանակների համագործակցությունը:
Մհեր Գրիգորյանը խոսել է հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգային հարցերից, տարածաշրջանային զարգացումներից և պատասխանել ներկաներին հետաքրքրող հարցերին:

Вице-премьер Мгер Григорян принял участников Армяно-российского медиафорума
Вице-премьер Мгер Григорян принял участников проходящего в Армении 6-8 сентября Армяно-российского медиафорума, в числе которых были представители медиаполя РФ и эксперты ведущих аналитических центров.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата Григоряна, вначале мероприятия вице-премьер подчеркнул важность проведения обсуждений в таком формате и сотрудничества экспертных кругов двух государств. Мгер Григорян коснулся вопросов повестки армяно-российских отношений, региональных развитий и ответил на интересующие присутствующих вопросы.