Ադրբեջանական զինուժը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Մյուրիշենի դաշտերում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ. Արցախի ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինուժը օգոստոսի 18- ին ժամը 09:20-ի սահմաններում Մարտունու շրջանում խախտել է հրադադարը` հրաձգային զենքից կրակ բացելով Մյուրիշեն համայնքի դաշտերում աշխատող տրակտորի ուղղությամբ։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է Արցախի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից;
«Ակնհայտ է, որ հետևողականորեն խոչընդոտելով գյուղատնտեսակսն աշխատանքները, ադրբեջանական կողմը նպատակ ունի էլ ավելի խորացնել շրջափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացած հումանիտար աղետը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 17- ին ադրբեջանական զինուժը Ասկերանի շրջանում 2 անգամ՝ տարբեր ժամերի, հրաձգային զենքից կրակ է բացել Սարուշեն համայնքի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբ:

Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по трактору, работавшему на Муришенских полях: Министерство обороны Арцаха
18 августа около 09:20 азербайджанские вооруженные силы нарушили режим прекращения огня в Мартунинском районе, открыв огонь из винтовки по трактору, работавшему на полях общины Муришен. Об этом «Арменпресс» стало известно из сообщения министерства обороны Арцаха.
«Очевидно, что последовательно препятствуя сельскохозяйственным работам, азербайджанская сторона преследует цель еще больше усугубить гуманитарную катастрофу, возникшую в Республике Арцах в результате блокады», - говорится в сообщении.
Напомним, что 17 августа азербайджанские вооруженные силы дважды открыли огонь из стрелкового оружия в Аскеранском районе, в разное время, в направлении комбайна, работавшего на полях общины Сарушен.