ՀՀ ԱԳ նախարարը Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Հնդկաստանի գործընկերոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Միրզոյանը գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հնդկաստանի իմ գործընկերոջը և բարեկամ ժողովրդին՝ անկախության օրվա կապակցությամբ, մաղթելով ամենայն բարիք և բարօրություն։ Հայաստանի և Հնդկաստանի գործընկերությունը հիմնված է քաղաքակրթական կապերի վրա, և մենք պարտավոր ենք այն ավելի ուժեղ դարձնել»,- գրել է Միրզոյանը։
Շնորհավորանքին իր միկրոբլոգում արձագանքել է Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը՝ շնորհակալություն հայտնելով Արարատ Միրզոյանին շնորհավորանքի և բարի մաղթանքների համար։

YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has congratulated his Indian counterpart SubrahmanyamJaishankaron the occasion of Independence Day of India.
“I extend warmest congratulations to my Indian colleague Dr. S. Jaishankar, our friends in India, wishing all the best of peace & well-being to friendly people of India. Armenia-India partnership is anchored on civilizational ties and we are committed to make it stronger,” FM Mirzoyan said on social media platform X.
India’s External Affairs Minister SubrahmanyamJaishankarthanked Mirzoyan for the kind wishes in a post, and added, “Our long-standing connections are today expressed in practical cooperation.”