Հուսով եմ՝ հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Եվրախորհրդարանում, Լարս Պատրիկ Բերգն՝ Արցախի ԱԺ-ի նորընտիր նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Լարս Պատրիկ Բերգը շնորհավորել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նա, մասնավորապես, նշել է.
«Շնորհավորում եմ Ձեր ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթում հաջողություններ:
Արցախի ժողովրդի համար այս ամենածանր պահին ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում Ձեր ընտրվելը հույսի փարոս է, և ես կարող եմ Ձեզ վստահեցնել, որ շարունակաբար աջակցում եմ Արցախի քաղաքացիներին և ձեր ինքնորոշման իրավունքին:
Հուսով եմ, որ հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Եվրախորհրդարանում, և եթե կարող եմ որևէ կերպ օգնել, հանգիստ կարող եք կապ հաստատել ինձ հետ»:

Надеюсь, у меня будет возможность приветствовать вас в Европарламенте: Ларс Патрик Берг новоизбранному спикеру НС Арцаха
Депутат Европарламента Ларс Патрик Берг поздравил новоизбранного председателя Национального Собрания Республики Арцах Давида Ишханяна. Как стало известно «Арменпресс» из сообщения Национального Собрания Арцаха, он, в частности, отметил:
«Поздравляю вас с избранием и желаю успехов.
В это самое трудное время для народа Арцаха Ваше избрание на пост председателя Национального Собрания является лучом надежды, и я могу заверить Вас, что я постоянно поддерживаю граждан Арцаха и ваше право на самоопределение.
Я надеюсь, что у меня будет возможность приветствовать Вас в Европейском парламенте, и если я могу чем-то помочь, не стесняйтесь обращаться ко мне».