Հուսով եմ՝ հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Եվրախորհրդարանում, Լարս Պատրիկ Բերգն՝ Արցախի ԱԺ-ի նորընտիր նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Լարս Պատրիկ Բերգը շնորհավորել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նա, մասնավորապես, նշել է.
«Շնորհավորում եմ Ձեր ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթում հաջողություններ:
Արցախի ժողովրդի համար այս ամենածանր պահին ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում Ձեր ընտրվելը հույսի փարոս է, և ես կարող եմ Ձեզ վստահեցնել, որ շարունակաբար աջակցում եմ Արցախի քաղաքացիներին և ձեր ինքնորոշման իրավունքին:
Հուսով եմ, որ հնարավորություն կունենամ ողջունել Ձեզ Եվրախորհրդարանում, և եթե կարող եմ որևէ կերպ օգնել, հանգիստ կարող եք կապ հաստատել ինձ հետ»:

‘I hope to have the chance to welcome you in the European Parliament,’ MEP Berg to Nagorno-Karabakh's new Speaker
YEREVAN, AUGUST 11, ARMENPRESS. Member of the European Parliament Lars Patrick Berg (Germany) has congratulated the new Speaker of Parliament of Nagorno-Karabakh (Artsakh) Davit Ishkhanyan on his election.
“I congratulate you on your election and wish you success,” the MEP said in a letter to Ishkhanyan.
“Your election as President of the National Assembly at this very difficult moment for the people of Artsakh is a beacon of hope, and I can assure you that I am continuously supporting the citizens of Artsakh and your right to self-determination. I hope to have the chance to welcome you in the European Parliament, and feel free to contact me if I can be helpful in any way,” Berg said, according to a press release issued by the Nagorno-Karabakh parliament.