Այնթափում այրվել է մոտ 400 հակ անասնակեր
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 5-ին, ժամը 17:34-ին ահազանգ է ստացել, որ Այնթափ գյուղի 19-րդ փողոցում այրվում է խոտի դեզ և կրակը մոտենում է դեպի տան տանիք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի երկու մարտական հաշվարկ:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ գյուղի 19-րդ փողոցի տներից մեկին հարակից անասնագոմի տանիքում այրվում է պահեստավորած անասնակեր։

В Айнтапе сгорело около 400 тюков кормов
5 августа в 17:34 часов в центр кризисного управления Араратского областного управления Спасательной службы поступил сигнал тревоги о том, что на 19-й улице села Айнтап горит стог сена и огонь приближается к крыше дома.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета областного управления пожарно-спасательного отряда спасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, выяснилось, что на крыше хлева, прилегающей к одному из домов на 19-й улице села, горит запасённый корм.