ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է բարձրագույն կրթական ծրագրերի շրջանավարտներին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը hուլիսի 28-ին ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ՀՀ և օտարերկրյա բարձրագույն ռազմավարական և բարձրագույն ռազմակրթական ուսումնական հաստատությունների 2022-2023 թթ. ուսումնական տարվա շրջանավարտների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, ողջունելով և շնորհավորելով սպաներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում է զինված ուժերն իրենց գործին լիարժեք տիրապետող սպաներով համալրելու գործընթացը։
Ըստ աղբյուրի՝ շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։

Министр обороны Армении встретился с выпускниками образовательных программ
Министр обороны Армении Сурен Папикян 28 июля в административном комплексе МО встретился с выпускниками 2022-2023 гг., окончившими высшие стратегические и военные образовательные программы в Армении и за рубежом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, поприветствовав и поздравив офицеров, глава оборонного ведомства отметил, что процесс пополнения Вооруженных сил офицерами, в полной мере владеющими своим делом, находится в центре внимания военно-политического руководства страны.
Выпускников поздравил также начальник Генерального штаба ВС Армении, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.