ՀՀ կառավարությունը և ԱՄՀ-ն պատրաստակամ են շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսիին Հայաստանում աշխատանքային առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ և այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Ումանգ Ռավաթին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գրասենյակից, հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնելՄեհդի ՌաիսիինՀայաստանում ծավալած ակտիվ և արդյունավետ գործունեության համար, ինչպես նաև շնորհավորել Ումանգ Ռավաթին նշանակման կապակցությամբ՝վստահություն հայտնելով, որհիմնադրամի ևՀայաստանի կառավարությանմիջև ձևավորվածգործընկերային հարաբերությունները և արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում ևս շարունակական կլինեն:
Ումանգ Ռավաթն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով արդյունավետ համագործակցությունը։

Armenian government and the IMF are ready to continue effective cooperation
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Khachatryan received the permanent representative of the International Monetary Fund (IMF) in Armenia, Mehdi Raisi, on the occasion of the completion of his mission in Armenia, Umang Rawat, who will replace him.
As ARMENPRESS was informed from the office of the Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Khachatryan, at the beginning of the meeting, the Deputy Prime Minister thanked Mehdi Raisi for his active and effective activities in Armenia, as well as congratulated Umang Rawat on his appointment, expressing confidence that the partnership between the IMF and the Government of Armenia and effective interaction will continue in the future.
Umang Rawat thanked for the warm welcome and expressed readiness to continue effective cooperation in areas of mutual interest.