ՀՀ կառավարությունը և ԱՄՀ-ն պատրաստակամ են շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսիին Հայաստանում աշխատանքային առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ և այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Ումանգ Ռավաթին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գրասենյակից, հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնելՄեհդի ՌաիսիինՀայաստանում ծավալած ակտիվ և արդյունավետ գործունեության համար, ինչպես նաև շնորհավորել Ումանգ Ռավաթին նշանակման կապակցությամբ՝վստահություն հայտնելով, որհիմնադրամի ևՀայաստանի կառավարությանմիջև ձևավորվածգործընկերային հարաբերությունները և արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում ևս շարունակական կլինեն:
Ումանգ Ռավաթն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով արդյունավետ համագործակցությունը։

Правительство Армении и МВФ выразили готовность к продолжению эффективного сотрудничества
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян принял постоянного представителя Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Мехди Раиси по случаю завершения его рабочей миссии в Армении и сменившего его на этом посту Уманга Равата.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Тиграна Хачатряна, в начале встречи вице-премьер поблагодарил Мехди Раиси за его активную и эффективную деятельность в Армении, а также поздравил Уманга Равата с назначением, выразив уверенность в том, что сложившиеся между МВФ и правительством Армении партнерские отношения и эффективное сотрудничество будут и впредь продолжительными.
В свою очередь, Уманг Рават поблагодарил за теплый прием и выразил готовность к продолжению эффективного сотрудничества в представляющих взаимный интерес сферах.