Փրկարարները Վայքում ձորն ընկած քաղաքացուն պատգարակով անցկացրել են գետը և, 600 մ անցնելով, մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հուլիսի 23-ին, ժամը 03:11-ին ահազանգ է ստացել, որ Վայք քաղաքի վերջնամասում քաղաքացին բարձրությունից ընկել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Մ-2 ավտոճանապարհի Երևան-Մեղրի հատվածի 139-րդ կմ-ի ճամփեզրյա հատվածից Ա․ Հ․-ն (ծնված 1994 թ․) ընկել է մոտ 10-12 մ բարձրությունից՝ հայտնվելով Արփա գետի ափին։
Տուժածին մոտեցման ուղիների բացակայության պատճառով փրկարարները մոտեցել են գետի հակառակ ափ, անցել գետը, տուժածին ցուցաբերել առաջին օգնություն, պատգարակով անցկացրել գետը և մոտեցրել (մոտ 600 մ) շտապօգնության ավտոմեքենային։ Ա․ Հ․-ն հոսպիտալացվել է Վայքի բժշկական միավորում, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են բավարար։

Спасатели перенесли упавшего в овраг в Вайке гражданина через реку на носилках, преодолев 600 м
23 июля в 03:11 часа в центр кризисного управления Вайоцдзорского регионального спасательного управления поступило сообщение о том, что гражданин упал с высоты в ущелье в конце города Вайк, нужна помощь спасателей.
Согласно источнику, установлено, что на 139 км придорожного участка автодороги М-2 Ереван-Мегри А.Г. (1994 г.р.) упал с высоты около 10-12 м, оказавшись на берегу реки Арпа.
В связи с отсутствием путей подхода к пострадавшему, спасатели подошли к противоположному берегу реки, переправились через реку, оказали пострадавшему первую помощь, перенесли его через реку на носилках и донесли (около 600 м) к машине скорой помощи. А.Г. был госпитализирован в Вайкское медобъединение, где врачи оценили его состояние как удовлетворительное.