Սևանա լճում 84-ամյա քաղաքացու դի է հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հուլիսի 16-ին, ժամը 13:15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Սևանա լճի հանգստյան գոտիներից մեկի մոտակայքում՝ լճում, նկատվում են ռետինե նավակ և քաղաքացի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի ջրասուզական խումբը:
Ըստ աղբյուրի՝ ջրասուզակները «Ժայռ» լողափում՝ ափից մոտ 30 մետր հեռավորության վրա, հայտնաբերել են քաղաքացուն և տեղի ուժերի հետ վերջինիս դուրս բերել ափ․ շտապօգնության աշխատակիցներն արձանագրել են Լ․ Ղ․-ի (ծնված 1939 թ․) մահը։

В озере Севан нашли тело 84-летнего гражданина
16 июля в 13:15 часов в центр кризисного управления Гегаркуникского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что рядом с одной из зон отдыха озера Севан были замечены резиновая лодка и гражданин.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет областного управления спасательного отряда для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА
Согласно источнику, на пляже «Жайр» водолазы нашли гражданина — примерно в 30 метрах от берега, и вместе с местными силами доставили его на берег. Работники скорой помощи зафиксировали смерть Л.Г. (1939 г/р).