Հրշեջները մարել են Գետափնյա-Ղուկասավան ավտոճանապարհին բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հուլիսի 2-ին, ժամը 13։16-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Շիրակի 5-րդ փողոցի վերջնամասում նկատվում է ծուխ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ և մեկ ջրատար:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Գետափնյա-Ղուկասավան ավտոճանապարհին՝ գազալցակայանի մոտակայքում, այրվում է կուտակած աղբ:
Նշվում է, որ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 14:01-ին, մարվել՝ 14:17-ին: Այրվել է կուտակած աղբ (մոտ 12 խմ):

Потушен пожар, вспыхнувший на трассе Гетапня-Гукасаван
2 июля в 13:16 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в конце 5-й улицы Шираки в Ереване наблюдается дым.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехал боевой расчет и водовоз пожарно-спасательного отряда Ереванского управления Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, выяснилось, что на трассе Гетапня-Гукасаван, возле АЗС горит скопившийся мусор. Отмечается, что пожар был локализован в 14:01 и потушен в 14:17. Накопившийся мусор (около 12 кубометров) сгорел.