Փրկարարներն անվտանգ տարածք են տեղափոխել օձերին. hունիսի 30-ից հուլիսի 2-ն ստացվել է 18 ահազանգ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը hունիսի 30-ից հուլիսի 2-ը 18 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում նկատված օձերի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, օձեր են նկատվել, մասնավորապես, Երևանում, Գավառ, Կապան, Աշտարակ, Մեծամոր, Չարենցավան քաղաքներում, Արզական, Առինջ և Նոր Երզնկա գյուղերում։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքերիի վայր ժամանած փրկարարներն իրականացրել են տեղազննումներ, որոնց արդունքում հայտնաբերել 2 լորտու տեսակի սողուն, 1 գյուրզա, 2 սահնօձ, 3 շահմար, 2 իժ և տեղափոխել անվտանգ տարածք:

Спасатели доставили змей в безопасное место: с 30 июня по 2 июля поступило 18 звонков
В Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МВД РА с 30 июня по 2 июля поступило 18 звонков относительно змей, замеченных в разных частях республики.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, змеи были замечены, в частности, в Ереване, в городах Гавар, Капан, Аштарак, Мецамор, Чаренцаван, в селах Арзакан, Ариндж и Нор Ерзнка.
Согласно источнику, прибывшие на место происшествия спасатели обнаружены 2 ужей, 1 гюрзу, 2 полозов, 3 василисков, 2 гадюк и доставили их в безопасное место.