Նոր Գեղիում երկու անասնագոմերի տանիքներ են այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հուլիսի 1-ին, ժամը 17։36-ին ահազանգ է ստացել, որ Նոր Գեղի գյուղի Արմիկ Բարսեղյան փողոցում այրվում է անասնագոմ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երկու մարտական հաշվարկ և մեկ ջրատար:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է երկու իրար կից անասնագոմերի տանիքներում (ընդհանուր մոտ 120 քմ)։
Նշվում է, որ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 18։31-ին, մարվել՝ 18։54-ին։ Այրվել են տանիքների փայտե կառուցատարրերը:

В Нор Гехи сгорели крыши двух хлевов
В Центр кризисного управления Котайкского областного спасательного управления 1 июля в 17:36 часов поступил сигнал о том, что в селе Нор Гехи на улице Барсегяна горит хлев.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место Ереванского управления выехали 2 боевых расчета областного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, возгорание произошло на крышах двух соседних коровников (около 120 квадратных метров).
Отмечается, что пожар был локализован в 18:31 часов и потушен в 18:54. Деревянные конструкции крыш сгорели.