Վարչապետն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell-ի պատվիրակությանը. ընկերությունը ՀՀ-ում կբացի 25 բենզալցակայան
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է բրիտանա-նիդերլանդական Shell ընկերության ԱՊՀ և Մերձավոր Արևելքի երկրների գծով փոխտնօրեն Ջոանա Քուենսբերգի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր ընկերության մուտքը հայկական շուկա, որի առաջին բենզալցակայանը հունիսի 29-ին բացվել է Երևանում: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ ընկերությունն իր գործունեությամբ նոր որակ և բիզնես մշակույթ կներդնի հայկական շուկայում: Վարչապետն ընկերությանը մաղթել է հաջողություններ և ընդգծել, որ Կառավարությունը շարունակելու է հետևողական քայլերը բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ:
Ըստ աղբյուրի՝ Ջոանա Քուենսբերգը շնորհակալություն է հայտնել Կառավարությանը՝ ՀՀ-ում Shell ընկերության ներգրավմանն աջակցելու համար և մանրամասներ փոխանցել հետագա ծրագրերի վերաբերյալ: Տեղեկացվել է, որ առաջիկա 5 տարիների ընթացքում ընկերությունը նախատեսում է Երևանում և բոլոր մարզերում գործարկել 25 բենզալցակայան, որտեղ կմատուցվեն նաև տարբեր այլ ծառայություններ:

The Prime Minister receives the delegation of the British-Dutch Shell company
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the delegation led by Joanna Kuenssberg, deputy director for CIS and Middle East countries of the British-Dutch Shell company, ARMENPRESS was informed from the Offic eof the Prime Minister.
The Prime Minister welcomed the entry of the prestigious company into the Armenian market, whose first gas station was opened in Yerevan on June 29. Nikol Pashinyan expressed confidence that the company will introduce new quality and business culture to the Armenian market with its activities. The Prime Minister wished success to the company and emphasized that the Government will continue consistent steps to improve the business environment.
Joanna Kuenssberg thanked the Government for supporting the launch of Shell in Armenia and provided details on further plans. Joanna Kuenssberg informed that within the next 5 years, the company plans to operate 25 gas stations in Yerevan and all regions, where various other services will also be provided.