ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ հունիսի 29-ին այցելել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի կեցավայր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպան Քվինին, դեսպանության անձնակազմին և Միացյալ Նահանգների ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ և մաղթել հաջողություններ:
Նախագահն ընդգծել է ԱՄՆ աջակցության կարևորությունը անկախացումից հետո Հայաստանի զարգացման և երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների առկա օրակարգի և բազմաշերտ համագործակցության շարունակական զարգացման վերաբերյալ:

Президент Армении по случаю Дня Независимости США посетил резиденцию посла США в Армении
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 29 июня в преддверии Дня независимости Соединенных Штатов Америки посетил резиденцию чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Армении Кристины Квин.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Аппарата президента, Ваагн Хачатурян поздравил посла Квин, сотрудников посольства и весь народ США с национальным праздником и пожелал успехов.
Президент подчеркнул важность содействия США развитию Армении после обретения независимости и реализации демократических реформ в стране.
Состоялся обмен мнениями относительно актуальной повестки армяно-американских отношений и дальнейшего развития многопланового сотрудничества.