ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ հունիսի 29-ին այցելել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի կեցավայր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպան Քվինին, դեսպանության անձնակազմին և Միացյալ Նահանգների ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ և մաղթել հաջողություններ:
Նախագահն ընդգծել է ԱՄՆ աջակցության կարևորությունը անկախացումից հետո Հայաստանի զարգացման և երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների առկա օրակարգի և բազմաշերտ համագործակցության շարունակական զարգացման վերաբերյալ:

President Khachaturyan visits US Ambassador’s residence to congratulate on upcoming Independence Day
YEREVAN, JUNE 29, ARMENPRESS. President of Armenia Vahagn Khachaturyan visited on June 29 the residence of U.S. Ambassador Kristina Kvien to extend congratulations ahead of the U.S. Independence Day.
President Khachaturyan congratulated Ambassador Kvien, the Embassy Staff and the people of the United States on the national holiday and wished them success, Khachaturyan’s Office said in a press release.
The President emphasized the importance of US support in the implementation of democratic reforms in Armenia and the development of Armenia following independence.
During the discussion, ideas were exchanged on the current agenda of Armenian-American relations and the consistent development of multi-level cooperation.