Վիրավորում ստացած զինծառայողներ չկան. Արցախի ՊՆ-ն հորդորում է ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, դիտավորությամբ ապատեղեկատվության չտարածել:
«Համացանցի որոշ օգտատերեր շրջանառում են ստահոդ տեղեկություններ այն մասին, թե իբր հունիսի 28-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում է ստացել պաշտպանության բանակի 8 զինծառայող:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, դիտավորությամբ ապատեղեկատվության չտարածել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Արցախի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդագրության մեջ ևս մեկ անգամ հիշեցվում է, որ հունիսի 28-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով զոհվել է ՊԲ 4 զինծառայող, վիրավորում ստացած զինծառայողներ չկան:

Раненых в результате провокации Азербайджана 28 июня в Арцахе нет
Министерство обороны Республики Арцах призывает не распространять фейковые новости и преднамеренно дезинформацию. Как сообщает Арменпресс, в официальном заявлении МО Арцаха говорится:
“Некоторые пользователи сети распространяют ложную информацию о том, что в результате провокации Азербайджана 28 июня 8 военнослужащих Армии обороны получили ранения.
Еще раз призываем не распространять лживые новости и дезинформацию. В результате азербайджанской провокации 28 июня погибли 4 военнослужащих Армии обороны, раненых военнослужащих нет”.