Վիրավորում ստացած զինծառայողներ չկան. Արցախի ՊՆ-ն հորդորում է ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, դիտավորությամբ ապատեղեկատվության չտարածել:
«Համացանցի որոշ օգտատերեր շրջանառում են ստահոդ տեղեկություններ այն մասին, թե իբր հունիսի 28-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում է ստացել պաշտպանության բանակի 8 զինծառայող:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք ստահոդ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, դիտավորությամբ ապատեղեկատվության չտարածել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Արցախի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդագրության մեջ ևս մեկ անգամ հիշեցվում է, որ հունիսի 28-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով զոհվել է ՊԲ 4 զինծառայող, վիրավորում ստացած զինծառայողներ չկան:

YEREVAN, JUNE 28, ARMENPRESS. Nagorno Karabakh authorities have said that the online reports claiming that 8 Nagorno Karabakh servicemen were wounded in the June 28 Azerbaijani attack is disinformation.
4 Nagorno Karabakh troops were killed in the attack, and no other servicemen were wounded, the defense ministry said.
“Some online users are generating fake information claiming that eight servicemen of the Defense Army were wounded as a result of the June 28 Azerbaijani provocation. We once again urge everyone not to spread fake and false information, or deliberate disinformation,” the Nagorno Karabakh ministry of defense said, adding that four servicemen were killed and other troops were not injured in the attack.