ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալի գլխավորած պատվիրակությունը հարգանքի տուրք է մատուցել «Եռաբլուր»-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ ժամանած ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 21-ին այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, նույն օրը պատվիրակության անդամներն այցելել են Արմավիրի ուսումնական կենտրոն։ Հյուրերին մանրամասներ են ներկայացվել կենտրոնի պատմության, կառուցվածքի և գործունեության վերաբերյալ։ Պատվիրակության անդամների հետ քննարկվել են նաև արհեստավարժ սերժանտական կազմի պատրաստման գործընթացին առնչվող հարցեր, ինչը նույնպես ուսումնական կենտրոնի առաջնահերթություններից է:
Ըստ աղբյուրի՝ ադյուտանտ գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է զորամասի տարածքում, ծանոթացել զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, ուսումնանյութական բազային և առօրյային:
Նշվում է, որ Հայաստանի և Կանզասի միջև փոխգործակցության 20-ամյակի կապակցությամբ Հայաստան է այցելում նաև Կանզասի նահանգապետ Լորա Քելին:

The delegation led by the adjutant general of the US State of Kansas paid tribute in "Yerablur" pantheon
YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. As part of the events dedicated to the 20th anniversary of the Armenia-Kansas partnership, the delegation led by the adjutant general of the state of Kansas, the commander of the national guard, brigadier general Michael Venerdi, who visited the "Yerablur" military pantheon in Yerevan on June 21, and paid tribute to the memory of the fallen Armenians who sacrificed their lives for the motherland.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Defense, on the same day, the members of the delegation visited the Armavir training center. The guests were presented with details about the history, structure and activities of the center. Issues related to the process of training professional sergeants were also discussed with the members of the delegation, which is also one of the priorities of the training center.
The delegation headed by adjutant General Michael Venerdi toured the territory of the military unit, got acquainted with the social and living conditions of servicemen, the educational base and daily routine.
The Governor of Kansas, Laura Kelly, is also visiting Armenia on the occasion of the 20th anniversary of cooperation between Armenia and Kansas.