Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունիսի 18-ի ժամը 03:20-04:10-ը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան (Վերին Շորժա, Սոթք) և հարավարևելյան (Ներքին Հանդ) ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հայկական կողմում տուժածներ չկան:

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в восточном и юго-восточном направлениях границы
Подразделения ВС Азербайджана 18 июня с 03:20-04:10 часов открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям, расположенным в восточном (Верин Шоржа, Сотк) и юго-восточном (Неркин Ханд) направлениях.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве обороны Республики Армения, у армянской стороне пострадавших нет.