ՀՀ փոխվարչապետն ու «Siemens» ընկերության ներկայացուցիչները քննարկել են ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող հեռանկարային ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել «Siemens» ընկերության Կենտրոնական Ասիայի եւ Թուրքիայի տարածաշրջանային փոխնախագահ Մաքսիմ Զուբովի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Արմեն Բերբերյանը, ինչպես նաեւ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը եւ Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է փոխվարչապետի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Տիգրան Խաչատրյանը կարեւորել է «Siemens» ընկերության նման հեղինակավոր կազմակերպությունների գործունեության ակտիվացումը Հայաստանում։
Զրուցակիցները քննարկել են ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող հեռանկարային ծրագրերը, հատկապես՝ բարձր տեխնոլոգիաների եւ էներգետիկ ենթակառուցվածքների բնագավառում: Հանդիպման ավարտին կողմերը եւս մեկ անգամ հավաստել են համագործակցությունը շարունակելու եւ զարգացնելու իրենց պատրաստակամությունը։

Вице-премьер-министр Армении и представители компании «Сименс» обсудили проекты, реализуемые компанией в Армении
Вице-премьер-министр Республики Армения Тигран Хачатрян провел рабочую встречу с региональным вице-президентом по Центральной Азии и Турции Максимом Зубовым компании «Сименс». На встрече также присутствовали представитель армянского филиала компании Армен Берберян, а также министр высокотехнологичной промышленности Роберт Хачатрян и заместитель министра территориального управления и инфраструктуры Акоп Варданян.
Как стало известно «Арменпресс» из распространенного аппаратом вице-премьер-министра сообщения, Тигран Хачатрян подчеркнул активизацию деятельности в Армении таких престижных организаций, как "Сименс".
Собеседники обсудили перспективные проекты, реализуемые компанией в Армении, особенно в сфере высоких технологий и энергетической инфраструктуры. В завершение встречи стороны еще раз подтвердили готовность к продолжению и развитию сотрудничества.