ՀՀ փոխվարչապետն ու «Siemens» ընկերության ներկայացուցիչները քննարկել են ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող հեռանկարային ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել «Siemens» ընկերության Կենտրոնական Ասիայի եւ Թուրքիայի տարածաշրջանային փոխնախագահ Մաքսիմ Զուբովի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Արմեն Բերբերյանը, ինչպես նաեւ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը եւ Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է փոխվարչապետի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, Տիգրան Խաչատրյանը կարեւորել է «Siemens» ընկերության նման հեղինակավոր կազմակերպությունների գործունեության ակտիվացումը Հայաստանում։
Զրուցակիցները քննարկել են ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող հեռանկարային ծրագրերը, հատկապես՝ բարձր տեխնոլոգիաների եւ էներգետիկ ենթակառուցվածքների բնագավառում: Հանդիպման ավարտին կողմերը եւս մեկ անգամ հավաստել են համագործակցությունը շարունակելու եւ զարգացնելու իրենց պատրաստակամությունը։

YEREVAN, JUNE 12, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan has met with Siemens Sub-Region Vice President for Turkey and Central Asia Maxim Zubov.
Siemens Armenia representative Armen Berberyan, Minister of High Tech Industry Robert Khachatryan and Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Hakob Vardanyan also attended the meeting, the deputy prime minister’s office said in a readout.
Deputy PM Khachatryan attached importance to the intensification of activities in Armenia by reputed organizations like Siemens.
The parties discussed promising projects carried out by Siemens in Armenia, especially in the areas of high technologies and energy infrastructures. The officials once again reiterated readiness to continue and develop cooperation.