Վարչապետը ներկա է գտնվել Արմավիրի մարզի Զարթոնք գյուղի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքի Զարթոնք գյուղում ներկա է գտնվել տեղի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը:
37164_b.jpg (606 KB)
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, այն կառուցվել է սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում, որի համար ներդրվել է 163 մլն դրամ: Միջոցների կեսը հատկացրել է ՀՀ կառավարությունը, մյուս մասը՝ համայնքը:Մանկապարտեզը նախատեսված է 80 երեխայի համար: 2004 թվականից ի վեր գյուղում մանկապարտեզ չի գործել:
37170_b.jpg (482 KB)
Դիմելով ներկաներին՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ կշարունակվենմանկապարտեզի բակի բարեկարգման աշխատանքները: «Այսինքն՝ մայրուղուց մինչև գյուղ կունենանք բարեկարգ ճանապարհ: Գյուղի ներսի ճանապարհը բավականին լավն է, մանկապարտեզի հարցը լուծված է, լուծված են դպրոցի հարցերը, և մեզ մնում է, որ մեր երեխաները սովորեն, մեր երեխաները նորանոր հմտություններ ձեռք բերեն և ամենակարևորը՝ պատրաստվեն լինել Հայաստանի Հանրապետության հպարտ և արժանապատիվ քաղաքացի, որն ապրում է խաղաղ միջավայրում և որը սեփական քաղաքացիների համար երջանկություն և բարեկացություն կառուցելու առաջնային միջոցներ է ստեղծում:
Շնորհակալություն եմ հայտնում կատարված աշխատանքի համար, բայց ինչպես ասվեց՝ ամենամեծ աշխատանքը դեռ առջևում է:
Իմիջայլոց, ասեմ՝ ճանապարհին բավականին շատ անմշակ հողեր տեսա, պետք է նաև դրա պատճառները հասկանանք: Արարատյան դաշտում անմշակ հողը շատ զարմանալի տեսարան է, բայց ենթադրում եմ դրա համար կան պատճառներ: Մենք պետք է այդ պատճառների մեջ խորամուխ լինենք, որպեսզի ամեն մի քառակուսի մետրից կարողանանք ստանալ բերք, բարիք, որովհետև դրանից է կախված մեր երկրի նկատմամբ տիրոջ զգացումը:
37181_b.jpg (465 KB)
Կրկին շնորհավոր Հանրապետության օրը և շնորհավոր մանկապարտեզի բացման օրը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել մանկապարտեզով, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին:
37156_b.jpg (608 KB)
Վարչապետը Զարթոնք գյուղում նաև հարգանքի տուրք է մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:

Премьер-министр присутствовал на церемонии открытия нового детского сада в селе Зартонк Армавирской области
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия нового детского сада в селе Зартонк общины Мецамор Армавирской области.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, детский сад построен в рамках субвенционной программы, инвестиции составили 163 млн драмов. Половину средств выделило правительство Республики Армения, вторую половину – община. Детский сад рассчитан на 80 детей. С 2004 года в селе не было детского сада.
Обращаясь к присутствующим, премьер-министр Пашинян отметил, что работы по благоустройству двора детского сада будут продолжены. “То есть у нас будет благоустроенная дорога от трассы до села. Дороги внутри села довольно хорошие, вопрос с детским садом решен, вопросы со школой решены, и остается только, чтобы наши дети учились, чтобы наши дети приобретали новые навыки, и самое главное - готовились быть гордыми и достойными гражданами Республики Армения, которые живут в мирной среде и создают первоочередные средства для построения счастья и благополучия своих сограждан.
Спасибо за проделанную работу, но, как уже было сказано, самая большая работа еще впереди.
Кстати, должен сказать, что по пути я видел довольно много невозделанной земли, надо бы также разобраться в причинах этого. Невозделанная земля в Араратской долине — очень удивительное зрелище, но, думаю, на то есть причины. Нам нужно вникать в эти причины, чтобы с каждого квадратного метра можно было получить урожай, благо, потому что от этого зависит чувство, что мы хозяева своей страны.