Կոտայքի մարզի Գեղադիր գյուղում անասնագոմի տանիք և 50 հակ անասնակեր է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը մայիսի 14-ին, ժամը 02։47-ին ահազանգ է ստացել, որ Գեղադիր գյուղի 5-րդ փողոցում այրվում է անասնագոմի տանիք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի և մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երկու մարտական հաշվարկ և Գառնու կամավորական հրշեջ-փրկարարական խումբը։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է 5-րդ փողոցի տներից մեկի մոտակա անասնագոմի տանիքում:
Նշվում է, որ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 04:08-ին, մարվել՝ 04:30-ին։ Ամբողջությամբ այրվել են անասնագոմի տանիքը (մոտ 30 քմ) և անասնագոմում կուտակած 50 հակ անասնակեր:

В селе Гехадир Котайкской области сгорела крыша хлева и 50 тюков кормов
В Центр кризисного управления Котайкской области 14 мая в 02:47 поступил сигнал о том, что на 5-й улице села Гехадир горит крыша хлева.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета Ереванского и облатного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА и добровольческая пожарно-спасательная группа Гарни.
Согласно источнику, выяснилось, что пожар вспыхнул на крыше хлева возле одного из домов на 5-й улице.
Отмечается, что пожар был локализован в 04:08, потушен - в 04:30. Полностью сгорела крыша хлева (около 30 кв/м) и 50 тюков кормов.