Արարատի մարզի Բուրաստան գյուղում գազի արտահոսքից պայթյունի հետևանքով մեկ քաղաքացի վնասվածքներ է ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 14-ին, ժամը 06։23-ին ահազանգ է ստացել, որ Արարատի մարզի Բուրաստան գյուղի Գարեգին Նժդեհի փողոցի տներից մեկում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ․ կան տուժածներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ տան խոհանոցում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն՝ առանց հրդեհի բռնկման․ փլուզվել է խոհանոցի միջնապատը (10 քմ) և վնասվել 4 պատուհան։ Տուժած Ա․ Ե․-ն (ծնված 1942 թ․) մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Արտաշատի բժշկական կենտրոն:

В результате взрыва от утечки газа в селе Бурастан Араратской области пострадал один гражданин
14 мая в 06:23 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в одном из домов по улице Гарегина Нжде села Бурастан Араратской области произошел взрыв из-за утечки газа, есть жертвы.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, из-за утечки газа на кухне дома произошел взрыв без возгорания: обрушилась перегородка кухни (10 кв. м) и повреждены 4 окна. Пострадавший А. Е. (1942 г. р.) с телесными повреждениями был доставлен в медицинский центр Арташата.